KROVINIŲ DRAUDIMASSKAMBUČIŲ CENTRAS

Susisiekti galite telefonu

+370 5 230 65 85

+370 650 44 275DARBO LAIKAS

Pir-Pen 8:00-18:00

Savaitgalį nedirbameMŪSŲ LOKACIJA

Dariaus ir Girėno g. 42B,

LT-02189 Vilnius, LietuvaKLIENTŲ ZONA


Krovinių draudimas – tai draudimo rūšis, krovinio savininką apsauganti nuo nuostolių, kuriuos jis gali patirti dėl krovinio sugadinimo arba jo dalinio ar visiško praradimo krovinio vežimo metu. Toks draudimas, skirtingai nuo vežėjo civilinės atsakomybės draudimo, suteikia galimybę draudiminio įvykio metu gauti 100% nuostolių kompensaciją.

Norime atkreipti dėmesį, kad rusko.lt ir mūsų partneriai turi civilinės atsakokomybės draudimą, tačiau jis yra ribotas, nes vadovaujasi tartautiniais siuntų ir krovinių gabenimą reglamentuojančiais teisės aktais. Mažų siuntų (iki 30kg) vežėjai dažniausiai vadovaujasi pašto konvencija. Krovinių vežimą tarptautiniais maršrutais reglamentuoja CMR konvecija. Vadovaujantis šiais įstatymais vežėjų atsakomybė yra ribota, t.y. ne visais atvejais ir nebūtinai visa suma gali būti kompensuojama atsiradus nuostoliams. Be to, žalos atlyginimui turi būti įrodyta vežėjo kaltė. Krovinių draudimo atveju, draudimas kompensuoja atsiradusius nuostolius, nepaisant vežėjo atsakomybės.

Pašto konvencijos apribojimai:

Konvencijos 34 straipsnio 4.1 punkte numatytas žalos atlyginimas už paprastuosius siuntinius negali viršyti sumos, gautos sudėjus 40 SDR atlyginimo tarifą už siuntinį ir 4,50 SDR tarifą už kilogramą. SDR yra sutartinis atsiskaitymo vienetas (Special Drawing Rights) (1 SDR – tai maždaug 1,15 EUR). Tikslų SDR kursą galite sužinoti Lietuvos Banko internetiniame puslapyje: www.lb.lt .

CMR konevcijos apribojimai:

Pagal CMR konvenciją, prarasto ar sugadinto krovinio kompensuojamoji dalis yra skaičiuojama pagal krovinio svorį (CMR konvencijos II dalies, 23.3 straipsnio ištrauka “(…) kompensacija negali būti didesnė kaip 8,33 SDR už kiekvieną trūkstamą kilogramą bruto svorio”).

Čia galite paskaičiuoti apytikslią siunčiamo krovinio kompensuojamają dalį vadovaujantis CMR konvencija:

Įveskite siuntos svorį (kg)

[draudimo-skaiciuokle]

Jei siunčiate siuntą ar krovinį ir siekiate pilnai apsidrausti nuo galimų rizikų siūlome siunčiamus krovinius ir siuntas drausti papildomu krovinių draudimu. Įpatingai papildomu krovinio draudimu siūlome drausti lengvas, bet brangias siuntas ir krovinius. Bendradarbiaujame su patikimomis draudimo kompanijomis ir siūlome patrauklias krovinių draudimo sąlygas.

Krovinių draudimo kaina

Krovinių draudimo kaina priklauso nuo siunčiamos siuntos ar krovinio vertės. Savo klientams siulome patrauklų 0,2% krovinio vertės tarifą papildomam krovinių draudimui. Minimali papildomo krovinių draudimo įmoka yra 15 EUR.

Kaip užsakyti papildomą krovinių draudimą?

rusko.lt svetainėje papildomą krovinių draudimą galite užsakyti pildant siuntos vežimo užsakymo formą. Čia Jums tereikia nurodyti tikslią krovinio vertę ir pažymėti, kad pageidaujate papildomo krovinio draudimo. Sistema automatiškai paskaičiuos ir užsakys papildomą draudimą Jūsų siuntai ar kroviniui.